Kontaktpersoner

Kontaktpersoner i nätverket.

Karin Rosenberg-Brunila

Hållbarhetslots
bärkraft.ax
  1. +3584573500586

Micke Larsson

Huvudsekreterare utvecklings- och hållbarhetsrådet
bärkraft.ax
  1. +3584573447331

AMS: Tomas Lundberg

Myndighetschef
bärkraft.ax
  1. +35825501 (växel)

Emmaus: Martha Hannus

Personal- och hållbarhetsansvarig
bärkraft.ax

Företagsam Skärgård: Kristian Packalén

Skärgårdsutvecklare
bärkraft.ax

Högskolan på Åland: Bo Nygård

Enhetschef
bärkraft.ax
  1. +35818537710

Landsbygdsutvecklingen: Lena Brenner

Landsbygdsutvecklare
bärkraft.ax
  1. +358 18329670

Leader Åland: Alexandra de Haas

Projektkoordinator
bärkraft.ax
  1. +3584573450450

Mise: Sofie Dahlsten

Verksamhetsledare
bärkraft.ax
  1. +3581823844 (växel)

Nordens institut på Åland: Jacob Mangwana Haagendal

Direktör
bärkraft.ax
  1. +3581825242

Regnbågsfyren: Sofia Enros

Verksamhetsledare
bärkraft.ax
  1. +358401461888

Rädda Barnen: Lotta Angergård

Verksamhetsledare
bärkraft.ax
  1. +3581814394

Röda Korset, Ålands Distrikt: Tomas Urvas

Verksamhetsledare
bärkraft.ax
  1. +358405163537

Skördefestens vänner: Liz Mattson

Verksamhetsledare
bärkraft.ax
  1. +3584573445676

Visit Åland: Camilla Sommarström

Destinationsutveckling & Medlemskoordinator
bärkraft.ax
  1. +3581824258

Ålands 4H: Tove Fagerström

Verksamhetsledare
bärkraft.ax
  1. +358407523901

Ålands fredsinstitut: Petra Granholm

Research Developer and Mediation Secretary
bärkraft.ax
  1. +3581821950

Ålands Gymnasium: Hannes Wallin

Kvalitetskoordinator
bärkraft.ax
  1. +35818532517

Ålands handikappförbund: Susanne Boman

Verksamhetsledare
bärkraft.ax
  1. +35818527368

Ålands kommunförbund: Magnus Sandberg

Förbundsdirektör
bärkraft.ax
  1. +3581822582

Ålands Landskapsregering: Helena Flöjt-Josefsson

Specialsakkunnig med inriktning integration och social hållbarhet (Regeringskansliet, Utvecklings- och hållbarhetsenheten)
bärkraft.ax
  1. +3581825556

Ålands Landskapsregering: Ida Ericson

Systemförvaltare (Regeringskansliet, Utvecklings- och hållbarhetsenheten)
bärkraft.ax
  1. +3581825557

Ålands Landskapsregering: Runa Tufvesson

Biträdande finanschef (Finansavdelningen, Allmänna byrån)
bärkraft.ax
  1. +3581825306

Ålands Landskapsregering: Dan Backman

Näringslivsutvecklare (Näringsavdelningen, Allmänna byrån)
bärkraft.ax
  1. +3581825292

Ålands Marthadistrikt: Jeanette Gunnars

Projektkoordinator
bärkraft.ax
  1. -3581819411

Ålands Natur & Miljö: Simon Holmström

Kansliledare
bärkraft.ax
  1. +3584573453135

Ålands Näringsliv: Anders Ekström

Verkställande direktör
bärkraft.ax
  1. +35818529300

Ålands Producentförbund: Henry Lindström

Verkställande direktör
bärkraft.ax
  1. +35818329840

Ålands Vatten: Ann Nedergård

Projektledare
bärkraft.ax
  1. +35818328613

Östersjöfonden: Lotta Nummelin

Verkställande direktör
bärkraft.ax
  1. +3581815270

Här kan du lyssna på visionen: